GENEL İNGİLİZCE

Yabancı dil öğrenmeye karar verdiğinizde dil tercihi yapılırken bir değerlendirme yapıldığında, ortak dil olarak kabul edilmesi sebebiyle kullanım alanının yaygın olması İngilizcenin en çok tercih edilen dil olması sonucunu ortaya çıkarmaktadır.

Genel İngilizce eğitim programı, başlangıç düzeyinden ileri düzeye kadar devam etmek istediğinizde uzun bir süreci kapsamaktadır.  Bu program tüm katılımcılarına dilin dört temel becerisi olan İngilizce konuşma, okuma, dinleme ve yazma yeteneklerini katmayı amaçlar.

Bu program ile katılımcılar cümle kurma,kendini tanıtma,altyazısız film izleme,İngilizce tartışmalara katılabilme yani yani yeni bir dili tam anlamıyla kullanabilme yeteğine sahip olmaktadırlar.

Eğitim dili İngilizce olacağı için tüm katılımcılar İngilizce düşünmeye teşvik edilecek ve bu sayede günlük yaşamlarında karşılaşma fırsatı yakalayamadıkları bu alanda kendilerini geliştirmeye başlayacaktır.

Yabancı dil eğitiminin, kişilerin de çabasıyla kalıcı olması mümkündür. Bu sebeple tekrar etmek, konuşmak, telaffuz etmek büyük önem taşımaktadır.

Farklı bir dil bilmek, insana kişisel yönden avantaj sağlamaktadır. Çeşitli sektörlerde iş bulma olasılığını yükseltmektedir. Ayrıca yapılan yurtdışı seyahatlerde de dil bilmek size dilini bilmediğiniz bir ülkede ortak dil olan İngilizce ‘yi konuşarak, insanlarla anlaşabilmenizi böylece seyahatinizi özgürce geçirmenizi  ve tüm bunları yaparken dilin pratiğini yapıp dilinizi daha da geliştirme imkanı sağlayacaktır.

Size bu avantajları sağlayacak eğitimin içeriği şu şekilde sıralayabiliriz::

 

Tenses
 

Modals
 

Passives / Causitives
 

Articles
 

Conditionals
 

Quantifiers
 

If / Wish Clauses
 

Relative / Noun Clauses
 

Reported Speech
 

Gerund / Infinitive
 

Conjuctions / Prepositions
 

Tag Questions
 

Adjectives / Adverbs
 

Nouns
 

Phrasal Verbs
 

Writing / Listening / Speaking / Reading